Snapchat

Sizler için ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan Snapchat uygulaması için tanıtım ve inceleme yazısı hazırladık. Ayrıca bu yazıda Snapchat için olan en son güncellemeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal medyanın fenomen uygulamalarından Snapchat akıllı telefon veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz, arkadaşlarınızla anlık ve süreli (1-10 saniye arasında) olarak fotoğraf ve video paylaşmak istiyorsanız bu uygulama tam sizin istediğiniz tarzdadır.

Snapchat uygulamasının temel mantığı telefonunuz ile çektiğiniz fotoğrafları veya videoları arkadaşlarınıza göstermek, karşı taraf tarafından görüntülenmesi sonrasında ise paylaşımların kendiliğinden silinmesini sağlamaktır. Böylece görüntülenme sonrasında silinen geçici mesajlar paylaşılmış olunmaktadır. Bu durum özel anlarınızı yakaladığınız görüntülerin izinsiz kullanımını önleyebilir ve kişisel güvenliğinizi arttırabilir.

 

snapchat-filtre

 

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat resim ve video paylaşma için sunduğu ek özelliklerle de tercih edilebilecek bir uygulamadır. Dilerseniz resimlere yorum ekleme ve videolara yorum ekleme özelliği sayesinde paylaşacağınız içeriğe kısa notlar iliştirebilir ve iletinizi daha da kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca Snapchat uygulamasının sağladığı binlerce farklı filtreleri kullanabilir ve uygulamanın içerisindeki oyunları arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Snapchat arkadaş ekleme ve arkadaş bulma konusunda da sizlere kolaylık sağlar. Uygulamanın bir diğer kullanışlı özelliği toplu mesaj gönderme özelliğidir. Bu özellik sayesinde iletilerinizi aynı anda birden fazla arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

 

Snapchat Son Güncellemeler

Snapchat’in yeni gelen ilk filtresi “Sosyal Mesafem” ve sosyal mesafe uygulaması için büyük kolaylık sağlar. “Sosyal Mesafem” filtresinde, filtreyi WHO ve diğer sağlık kurumlarının sosyal mesafe standartlarına göre kullanan kişinin ekranında bir sosyal mesafe çemberi hazırlanmaktadır. Kullanıcılar bu artırılmış gerçeklik çevresini sosyal mesafelerini ayarlamak için kullanabilirler. Yenilenmiş Snapchat uygulamasında bunun gibi keşfedilmeyi bekleyen birçok özellik var. Siz de hemen denemeye başlayın.

 

snap-sd